• دوشنبه , ۳۱ تیر ۱۳۹۸

حمله تروریستی به اتوبوس مرزداران سپاه در سیستان و بلوچستان عکس، فیلم و اخبار تکمیلی

Spread the love

اتوبوس پرسنل شیفت سپاه پاسداران در منطقه “چانعلی” واقع در جاده خاش به زاهدان مورد حمله انتحاری واقع شد.

به نوشته ایرنا این اقدام تروریستی دقایقی پیش صورت گرفت و گفته می شود حدود ۲۰ نفر شهید و ۲۰ نفر زخمی شده اند.

* خبر تکمیلی ۱ (۱۹:۳۴)

گروهگ تروریستی جيش العدل مسؤولیت حمله انتحاری در سیستان و بلوچستان را برعهده گرفت.

* خبر تکمیلی ۲ (۱۹:۵۰)

در حالی که تعداد شهداء بین ۲۰ تا ۳۰ نفر نقل شده است منابع محلی به خبرنگار ابنا در زاهدان گفتند که تعداد شهداء ۴۱ نفر و مجروحان ۳ نفر است.

تعداد دقیق شهداء و مجروحان به وسیله نهادهای رسمی اعلام خواهد شد.

* خبر تکمیلی ۳ (۲۰:۰۳)

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه‌ای از حمله انتحاری تروریست های تکفیری به اتوبوس حامل رزمندگان اسلام و شهادت و مجروح شدن جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی در جاده خاش ـ زاهدان در شامگاه امروز (چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷) خبر داد.

متن اطلاعیه قرارگاه قدس به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی شکست سخت استکبار جهانی از مردم شریف و قهرمان ایران در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن ۲۲ بهمن ماه، تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار برای تلخ کردن کام ملت ایران، شامگاه امروز( چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه) یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند را در جاده خاش ـ زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند.

در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

اطلاعات تکمیلی متعاقباً به آگاهی ملت شهیدپرور ایران اسلامی رسانده خواهد شد.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه

* خبر تکمیلی ۴ (۲۰:۰۸)

به گزارش خبرنگار ابنا از زاهدان، اتوبوس مورد هجوم، حامل پاسداران اهل استان اصفهان و “لشکر امام حسین(ع)” بوده است که پس از پایان شیفت مرزبانی خود، به زاهدان بر می گشتند تا از آنجا به اصفهان عزیمت کنند.

* خبر تکمیلی ۵ (۲۱:۴۰)

برخلاف آمار کذبی که در فضای مجازی درباره تعداد شهدای این حمله تروریستی مطرح شده، تاکنون حدود ٢٧ نفر از نیروهای سپاه در این عملیات تروریستی به شهادت رسیده‌اند و خبر شهادت ۴۰ نفر صحت ندارد.
همچنین گفته می‌شود تعدادی از نیروهای سپاه در این حادثه تروریستی زخمی شده‌اند و ممکن است تعداد شهدا افزایش پیدا کند.

* خبر تکمیلی ۶ (۲۲:۲۰)

استاندار سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی محور خاش به زاهدان و تسلیت به خانواده معزز شهدا، از فردا به مدت ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد

مطالب مشابه